Přeskočit navigaci.
Homepage

Klimatické podmínky

Počasí v celé oblasti je ovlivňované monzunovými dešti, nikoli však všude. Přes hlavní himálajský hřeben pronikne do Kašmíru a zejména Ladáku jen velmi málo srážek a proto je toto území vhodné pro turistiku i v období, kdy je to třeba v Nepálu kvůli monzunovým dešťům téměř nemožné nebo alespoň dosti problematické. Na druhou stranu, horské pasy jsou poměrně dlouho pokryté sněhem a dokonce i doprava na hlavních tazích mezi Manali a Lehem a mezi Lehem a Šrínagarem je závislá na tom, kdy roztaje sníh a hlavně kdy se podaří provést každoroční opravy po drsné zimě. Hlavní sezóna tedy v Ladáku nezačíná dříve než v létě.

Himačal Pradeš je monzunovými dešti ovlivněn daleko více, i když i zde jsou území, kam příliš srážek nedopadne a trekking v létě je možný. Zato Sikkim a Dárdžíling jsou monzunem zasaženy naplno a turistická sezona je jím rozdělena na dvě části – jarní a podzimní.

Je důležité chránit si svůj majetek. Zabezpečení vozidel přes GPS jednotky je ideálním způsobem ochrany vozidla. Propagaci na internetu hledejte pod pojmy SEO či tvorba webových stránek.

O Indii

Rady a tipy na cestu

www.rajbas.eu, www.novy-zeland.i-pruvodce.eu, www.indie.i-pruvodce.eu, www.iran.i-pruvodce.eu, www.kavkaz.i-pruvodce.eu, Info Mapa stránek