Přeskočit navigaci.
Homepage

Bezpečnostní situace

Většina území indických Himálájí je územím bezpečným a jeho obyvatelstvo je příjemné, bezprostřední a turistice nakloněné. Výjimkou je oblast Kašmíru zmítaná dlouhými nepokoji, častými násilnostmi a bombovými útoky. S výjimkou několika již docela dávných událostí nejsou většinou útoky zaměřeny na turisty, to však samo o sobě není zárukou jejich bezpečnosti. Před každou návštěvou této oblasti je lépe se informovat na současný stav věcí.

Oblasti většiny území Ladáku, Himačál Pradéše, Dardžílingu a Sikkimu jsou naprosto bezpečné.

Během cesty je nutné dodržovat základní bezpečnostní pravidla jako u každé jiné cesty. Před cestou se doporučuje pořídit si fotokopie všech důležitých dokladů a držet je stranou od originálů.

Zvyšte si komfort svého pohodlí – ohřev bazénů zajistí teplou vodu ke koupání na celý rok. Při rekonstrukci domu se zajímejte o prověřená lešení léty praxe. Potřebuje sledovat něčí mobil? Profesionální odposlech telefonu je ta nejlepší možnost.

O Indii

Rady a tipy na cestu

www.rajbas.eu, www.novy-zeland.i-pruvodce.eu, www.indie.i-pruvodce.eu, www.iran.i-pruvodce.eu, www.kavkaz.i-pruvodce.eu, Info Mapa stránek